úvod

Proč CANALBOATING?

Plavbě na lodích – motorových jachtách a člunech, hausbótech a plachetnicích – po kanálech, splavněných řekách, jezerech a pobřežních mořských vodách, prostě po vnitrozemských vodních cestách, se věnuje ve volném čase a o dovolených stále více zájemců a fandů. Dlouho jsem hledal pro tuto činnost vhodný český stručný název. Nakonec jsem to vzdal a použil výstižný anglický termín canalboating. Uklidňuje mě, že i další sporty – a nejen sporty – nemají vhodný český název.

 

Proč S BLECHOU?

Jmenuji se Josef Blecha. Narodil jsem se v na konci první poloviny minulého století. Nyní žiji v – přesně: 50°01´46´´ sev.š. a 15°11´39´´ vých.d. – pár desítek metrů od řeky Labe, která by mohla být báječným terénem pro sportovní plavbu, pokud by byla vybavena marínami a vhodnými přístavišti. Mým velkým koněm je právě canalboating. O cestách, které s manželkou Ludmilou podnikáme, píšu občas do různých časopisů. Jsem členem . Též jsem členem občanského sdružení Sportovní přístav Kolín, které připravuje výstavbu sportovní mariny v Kolíně na Labi. Loď zatím nevlastním.

 

A proč vůbec TYTO STRÁNKY?

V Česku zatím mnoho informací o canalboatingu není. Proto se s Vámi chci podělit – pokud budete mít zájem – o své zkušenosti a postřehy z plaveb, mnohým napomoci sehnat vhodnou charterovou loď a poradit „jak na to“ a ukázat některé zajímavosti z vodních cest. A taky nabídnout tyto stránky pro diskuzi lidí se stejnými zájmy a zálibami a pro Vaše cestopisy a zážitky.

KONTAKT: blecha@bert.cz

Ahoj NA LODI !


Kdo pomůže rozšířit stránku „Charter lodí“?Marina Vltava v Nelahozevsi
 

Loděnice Vltava – stavba a oprava lodí
 

Pronájem plachetnic a motorových lodí – námořní průkazy
 

Vyhledávání pronájmu námořních jachet – charter
 

Pronájem lodí na Baťově kanálu

Server pro vnitrozemskou a příbřežní plavbu
 

Schleusenverein.ch – Švýcarsko
 

Vodní cesty a.s. Praha – projektovaní vodních staveb

Státní plavební správa – plavební informace – průkazy VMP
 

Povodí Labe s.p. – zajímavosti z labské vodní cesty